kakao ceremonialne

Ceremonia Kakao

Ceremonie kakao odbywają się od tysięcy lat, sięgając wstecz aż do tradycji Majów i Azteków w Ameryce Środkowej i Południowej. Służyły one i nadal służą celom duchowych i leczniczym, wewnętrznemu przebudzeniu i odnalezieniu kreatywnego przewodnictwa. Czyste kakao jest stosowane jako lek otwierający serce, umożliwiający bezpieczne przebudzenie, objawienie i wewnętrzne uzdrowienie.

Czyste, surowe kakao, znacznie różni się od tego sklepowego. Jest to naturalny lek roślinny, do znanej nam czekolady trafia zaledwie 20-30% ziaren. Rytualne kakao składa się jedynie z pasty kakaowej zrobionej ze zmielonych i wysuszonych sprasowanych ziaren oraz z wody, zwykle z dodatkiem chilli i niekiedy innych przypraw (cynamonu, kurkumy, kardamonu, imbiru). Ugotowany napój jest dość gorzki, niemniej naturalnie bogaty w żelazo, magnez (jest pokarmem najbardziej bogatym w magnez!), antyoksydanty, teobrominę, tryptofan , kwasy tłuszczowe, jod, selen, fosfor, cynk, miedź, chrom i witaminy z grupy B oraz A, C, E. Pomaga ono uwolnić hormony szczęścia – endorfiny i dopaminy, co prowadzi do odczuwania euforii i błogostanu. Zawarta w nim fenyloalanina, zwana też czekoladową amfetaminą, wywołuje stan ekscytacji.

Czytaj więcej o historii i właściwościach kakao

Podczas ceremonii kakao pracujemy z intencją. Ważne jest, aby przyjść na ceremonię z przemyślaną intencją, tematem ważnym dla Ciebie tu i teraz. W trakcie ceremonii ofiarujemy nasze intencje ogniowi, a duch Kakao wspomoże proces wewnętrznej pracy. Żywa muzyka i święte pieśni dodatkowo otworzą serce, wibracja dźwięku wspomoże proces uzdrowienia i subtelnej manifestacji tego, co najlepsze dla Ciebie tu i teraz.

Czego możesz doświadczyć podczas Ceremonii Kakao?

  • otwierającej serce podróży do jedności, miłości i ekstazy,
  • terapii wewnętrznej – uwolnienia bloków, rozpoznania wzorców, podążania za sercem
  • odnalezienie połączenia z najwyższym ja, własną mocą i prawdą,
  • przestrzeni do medytacji i wglądów – możliwość wyciszenia umysłu, połączenia się z mądrością i duchem w tobie,
  • równowagi męskiej i żeńskiej energii w ciele,
  • zwiększonej kreatywności,
  • wzmocnienia ciała i umysłu,
  • innych efektów, specjalnie dobranych do twoich indywidualnych potrzeb tu i teraz.

Czas trwania i wskazówki

Zaczynamy kręgiem przy Ogniu i intencjami. Po pobłogosławieniu kakao zaczniemy rytuał, który potrwa ok. 2-3h. Towarzyszyć mu będzie żywa muzyka na instrumentach i śpiewy.

Zobacz tutaj najbliższe Ceremonie Kakao

Jeśli chcesz zorganizować Ceremonię Kakao u siebie, skontaktuj się z nami greenspiritorg@gmail.com

Related Posts