Pracownia artystyczna Narnia to miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wszystkich, którzy czują potrzebę tworzenia i spotkania w ``wewnętrznym artystą``.

w-autog
droga do siebie poprzez sztukę

Pracownia artystyczna Narnia

Im więcej używasz kreatywności, tym więcej jej masz.
W Narni sztuka ma ogromne znaczenie – tą szczególną przestrzeń domu, ogrodu i pracowni tworzył przez wiele lat artysta-rzeźbiarz- Edmund Majkowski. Zapraszamy więc do miejsca, w którym sztuka i natura od zawsze były częścią codziennego życia.
Dla każdego z nas kreatywność to naturalny stan, oznacza zgodę na całkowite odprężenie i przepływ twórczej energii, przemianę emocji, myśli, doświadczeń, idei w obraz, rysunek, czy rzeźbę.
Dzieciom przychodzi zupełnie swobodnie- warto ją rozwijać. Wśród młodzieży trzeba ją wzmacniać, zwłaszcza w okresie buntu i dorastania, a także przypominać o niej dorosłym, jak o naszym największym, zapomnianym skarbie. 

Warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin

Ceramika rodzinna – wyjątkowy, wspólny czas

90.00 340.00 
***PIĄTEK 17.00 - 17.40 Ceramika rodzinna -  dzieci 3-6 lat z opiekunami
Stwórzcie coś wspólnie - talerz, rzeźbę...
ale przede wszystkim nową rodzinną tradycję - spotkania ceramiczne w gronie innych artystów.
Nasze dzieci uczą się od nas.
Cena: 340 zł karnet za parę (Dziecko+ opiekun), pojedyncze zajęcia: 90 zł za parę (płatne na miejscu)
Jak dobrze być razem i tworzyć…

ART – Flow – czyli odkrywanie sztuki – poniedziałki i środy – dzieci 7-12 lat

70.00 240.00 
ŚRODA 17.00 - 18.30 - warsztaty dla dzieci - podróż przez sztukę i rzemiosło artystyczne Cena: 240 zł - karnet na 4 zajęcia, 70 zł pojedyncze wejście Prowadzenie: Anna Giers Więcej informacji:  666 660 290 Małgosia

Warsztaty dla młodzieży- KAŻDY PIĄTEK- „Wyraź siebie poprzez sztukę” – rzeźba, rysunek, malarstwo

70.00 240.00 
PIĄTEK 18.00 - 19.00  - Zajęcia twórcze - Ceramika i rzeźba dla młodzieży w wieku 12-16 lat Zapraszamy młodzież do szczególnego miejsca, pracowni, która od zawsze związana była ze rzeźbiarstwem. Cena: 280 zł - karnet na 4 zajęcia, 80 zł pojedyncze wejście Więcej informacji: t. 666 660 290 Małgosia

Warsztaty ceramiczne dla dzieci (CZWARTEK) – uważność poprzez sztukę

70.00 240.00 
***CZWARTEK 17.00 - 18.00 Eksperymenty w pracowni ceramicznej dla dzieci 7-11 lat Cena: 240 zł - karnet na 4 zajęcia, 70 zł - pojedyncze wejście   Ceramika daje dzieciom możliwość doświadczania niezwykłego świata wyobraźni.  Zapraszamy dzieci i młodzież do szczególnego miejsca, pracowni w Narni, która od zawsze związana była ze rzeźbą.

Arteterapia – poniedziałkowe zajęcia twórcze dla dorosłych

PONIEDZIAŁEK 19.00 -  21.00  - Arteterapia - podróż w głąb siebie poprzez sztukę Zapraszamy dorosłych do szczególnego miejsca, pracowni, która od zawsze związana była ze sztuką. Cena: 480 zł - karnet na 4 zajęcia, 140 zł pojedyncze wejście Więcej informacji: t. 666 660 290 Małgosia

Trzy miesiące z ceramiką – kurs dla dorosłych od podstaw (od 13 października)

180.00 1,120.00 
Spełnij swoje marzenie o stworzeniu ceramicznej rzeźby lub przedmiotu użytkowego. Stwórz wyjątkowy prezent, poczuj, jaką satysfakcję daje rozbudzenie kreatywnej mocy.
CZWARTEK 18.30  Ceramika dla dorosłych (kurs od podstaw)
  • regularne spotkania z innymi twórcami i twórczyniami
  • rozbudzenie kreatywnej mocy, odkrywanie potencjału
  • poznawanie ceramiki od podstaw
  • wzmacnianie poczucia sprawczości ( rozwój uważności, decyzyjności, odpowiedzialności)
  • 1120 zł - opłata jednorazowa
  • 3x420 zł (1280 zł)  płatności w trzech ratach
  • I rata: do 10.10, II rata: do 1.11, III rata: do 20.11
  • 8 spotkań, 20 godzin
  • do dyspozycji piec, szkliwa firmy BOTZ, różne rodzaje gliny, walcarka, narzędzia, formy
Zajęcia ruszają przy zapisie min. 3 osób. Istnieje możliwość dołączenia w trakcie kursu. Cena pojedynczych zajęć: 180 zł Więcej informacji: t. 666 660 290 Małgosia

Co jeszcze powstaje w pracowni artystycznej Narni?

Ceramika i Rzeźba

Formy przestrzenne uruchamiają naszą wyobraźnię i sensualne odczuwanie rzeczywistości. Tworzenie ceramicznych obiektów wiąże się ze zmysłem dotyku. Wyrabianie gliny to kontemplacja, powolne badanie materiału, szukanie formy, wygładzanie. Długotrwała praca w glinie uwalnia wyciszające i relaksujące właściwości dotyku. To także spotkanie z czterema żywiołami. Woda nadaje elastyczność wydobytej spod ziemi masie, która po wysuszeniu i obróbce termicznej staje się niezwykle wytrzymała. Każdy ruch i dotyk palców zostaje uwieczniony w wykonanej przez Ciebie formie.

Malarstwo i rysunek

Rytm natury, cykliczność tworzenia w przyrodzie, struktury i formy znajdują odzwierciedlenie w naszych procesach artystycznych. Zaczynamy od naśladowania natury, od nauki łączenia barw, studium obiektu, szkicowanie światła i cienia... Potem jednak szukamy własnego języka, sposobu na wyrażenie siebie w rysunku i malarstwie. Swoboda twórcza łączy nas intuicją. Najciekawsze pomysły i wynalazki przychodzą we śnie, w medytacji, wtedy kiedy dajemy się ponieść naszej twórczej energii i zaczynamy ufać temu co w nas drzemie. Dla naszego dobrostanu ważne jest, aby dać sobie czas na tworzenie. Zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty rysunku i malarstwa intuicyjnego.